A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Elita 5 - Cmendem


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  46

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Mohikani I Fundit"

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '07"
Edhe sonte jetoj me plagen e vjeter
ndoshta dhimbja do pushoj
do't pushoj ne boten tjeter
dikur do ta dua dike
por asnjeher si dike dikur
at qe zoti sma dha
nga njerezit se kerkoj kure

do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten

Ref. 2x
E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter

Do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten

Ref. 2x
E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter

kur shkoj me shpresen jetoj, kur shkoj...


Ky tekst u dërgua nga LiridonaAkordet

Hm------------A
edhe sonte jetoj me plagen e vjeter

Em-----------G
ndoshta dhimbja do pushoj

--------------F#m
do't pushoj ne boten tjeter

-----Hm
dikur do ta dua dike

A-
por asnjeher si dike dikur

Em
at qe zoti sma dha

G-----------------Hm
nga njerezit se kerkoj kureBridge:

G--------A--------Hm
do te pres si heren e pare

G-------A--------Hm
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare

G-------A-------Hm
nese vdes heshtja do te flas

F#m
kur shkoj dhe shikimet treten

Em----G------Hm
dhe ne tek ti mbetenChorus:

---E5--(F#5)----G5--------D5
e kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra

-------------A5-----H5
dhe mundohem ti tregoj se cmendem

---(C#5)----D5-------A5
ne kete bote te verber cmendem

-------G5---F#5--E5
qe sjam dikush tjeter


F#5-E5-F#----E5-( F#5)---G5------D5
e kerkoj_______ nje qe ndarja e ka vra

-------------A5-----H5
dhe mundohem ti tregoj se cmendem

---(C#5)---D5---------A5
ne kete bote te verber cmendem

------G5----F#5---E5
qe sjam dikush tjeter

D5
huu uuu shkoo


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018