A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Elita 5 - Degjo


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  143

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/10/2012

2012-10-15T00:00:00

Teksti:

Vigan Sulejmani

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Mohikani I Fundit"

Këngë e albumit:

"Hite Verore"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 12

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2012


Dëëëgjo dëgjo mirë tani
Dëëëgjo.

***
Ti kur flet shtirresh s’e nuk di
Une ta njoh djall’zinë që ke në sy
Ti vazhdoo vazhdoo aktroo
E ndjeeej ç’faar do!

Bëhesh e pafajshme intrigon sa ke mund’si
Harron se po më humb dhe vazhdon t’i përsëri
Ndalem them o bootë e kootë
HIPOKRIT gjithandej edhe sot
HAPI VESHËT TI

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur n'fund do të gjykoj!

****
Nuk të ndal planet nuk t’i prish
Ti vazhdoobëën atë’ që di
N’sy më sheh gënjen – aktron
E ndjeeej ç’faar do!

Pozon pas imazhit që se njeh as nuk e di
E kuptoj ësht’ mashtrim roli yt’ më i ri
E prap them o bootë e kootë
HIPOKRIT gjithandej edhe sot.
HAPI VESHËT TI

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoooooooj!

****
Uuu...

Tani gjërat peshohen dhe ti pret një vendim
Si fajtore e heshtur lotin zgjedh rëfim
Rrenat moren fund të vërtetën e di
Andaj po të luuuusss…

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoj!

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoooooj.!


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018