A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eliza Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  63
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Eliza Hoxha është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Eliza Hoxha kreu shkollimin fillor dhe të mesëm në Prishtinë, ndërsa shkollimin e lartë e përfundoj jashtë shtetit në vitin 1994. Pas një qëndrimi të gjatë në Blegjikë, Eliza u kthye në Prishtinë ku edhe po bëhej gati për lansimin e këngës së saj të parë. Elizën e njohin të gjithë. Një bukuroshe, e thjeshtë, e veshur me një palë pantallona të shkurtra, çizme të gjata dhe një sako të kombinuar. Kjo ka qenë arsyeja se pse në fillim të karrierës së ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare

100% (2003)

Ti Po Shkon (2000)

No. 1 (2000)


» Dërgo Një Këngë »

Heshtja E Kanges
Rruga E Zemres
Un Jam Si Ti
Heal The World
Te Dua Veq Ty
Himni Im
Per Ata Qe S'jane
Sonte
Nuk Mundesh
E Ardhmja Jemi Ne

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Mimoza Mustafa

Diellza Kolgeci

Rovena Dilo

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Inis Gjoni

Fikrije Lushaku

Shqiponja Muhaxheri

Emine Toska

Linda Morina

Lora Braha


Tags: Eliza Hoxha, Eliza

Krijo Një Kartolinë