A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elizabeta Marku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  445
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Elizabeta Marku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Elizabeta Marku, një ndër ikonat e muzikës popullore shqiptare është një femër plot energji dhe pasion për profesionin që ka. Ka lançuar në tregun muzikor albumin e saj me vulë të kompozitorit të mirënjohur Edi Balili, i cili u mirëprit nga publiku. Sot, ajo është një ndër këngëtaret më të njohura dhe përsëri mbetet e thjeshte dhe komunikuese. E bukur, si gjithmonë dhe me shumë adrenalinë duket sikur kohën e sfidon dhe është gjithmonë në formë, s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

O Llokum O Sherbetli (2018)

Vajze E Bukur (2016)

Ti Me Beso (2015)

Moj Dadush (2013)

Po Digjem Prej Mallit (2012)

Moj Dashni E Vjeter (2011)

Ma Ben 8 Me 2

Mu Dogj Zemra


» Dërgo Një Këngë »

Bukuroshe Jane Te Dyja
Vajze E Bukur
Moj Dashni
O Llokum O Sherbetli
Kjo Dashni Mbeti Anderr
Dashni Pa Ty S'po Rri
Hajde More Gurbetqar
Fluturo Moj Flutur
Me Nje Femi M'ka G'zu Zoti
Shujma Mallin


Artistë Të Ngjashëm:

Irena Dedvukaj

Lindita Gjoka

Eva Imeri

Eriselda Aliaj

Anjeze Gjeluci

Vikena Kamenica

Eneda Tarifa

Valbona Mema

Jonida Maliqi

Alma Bektashi


Tags: Elizabeta Marku, Elisabeta Marku, Elizabet Marku, Eli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018