A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elsa Lila

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  72
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Elsa Lila është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elsa Lila, bije artistesh klasike, u familjarizua shume shpejt me evenimentet e rendesishme artistike duke marre pjese ne aktivitetet qe organizonte i ati (Edmond Lila nje tenor me reputacion te spikatur nderkombetar). Talenti i saj zbulohet nga kompozitori Valentin Veizi gjate Festivalit te Femijeve ne Tirane. Ne vitin 1997 ajo ndjek te atin ne Itali, vit ne te cilin tragjikisht humbet dhe te emen. Ajo i ka dedikuar nje kenge mamase se saj. Me p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ledina Çelo

Anjeza Branka

Soni Malaj

Miriam Cani

Bleona Qereti

Rozana Radi

Mariza Ikonomi

Adelina Emini

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi


Tags: Elsa Lila

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018