A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eltina Minarolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  • Pogradec 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Eltina Minarolli është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Periudha e studimeve 4-vjecare në Liceun Artistik "Tefta Tashko" ne profilin klasik, ka qenë një ndër periudhat më të bukura sikurse janë përgjithësisht. Ishte periudha që e njohu për herë të parë me skenen dhe publikun. Më pas pranohet në "Akademin e Arteve te Bukura' per Kanto, duke pas parasysh konkurrencën mjaft të madhe që ka ekzistuar aty. Nje sere koncertesh klasike dhe jo vetem në Itali koncerti "Donne", greqi "Balkan concert", Zvic...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

3 (2018)

Dhjete(10)or Acoustic (2016)

Best Of (2014)

Tek Ti Dua Te Jem (2010)


» Dërgo Një Këngë »

Born Free
Uragan (Tedd Remix)
Kristalet Blu
Stay
Vetem Nje Puthje
Merrme Prane Vetes

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Alketa Vejsiu

Ingrit Gjoni

Çiljeta

Kamela Islamaj

Eneda Tarifa

Barbana

Rezarta Shkurta

Rezarta Smaja

Zaimina Vasjari

Jonida Maliqi


Tags: Eltina Minarolli, Eltina, Eltina Minarrolli, El-Tina

Eltina Minarolli në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë