A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata

Ku Jeton Dashuria ➡ Πού ζει η αγάπη

 Shqip ➡  Greqisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Serenay


Ku Jeton Dashuria

Zonje e dashur,
sot jam plakur e as,
as 25 ende si kam..
Zonje e huaj,
gjuaj para jush krenarine,
këta lot me rrin duet me merzine,
kam frik kur e tija s'jam..!

REF..
Ku jeton dashuria ime,
dashuria e jetes sime
Ku jeton, ku jeton uoo
Si kemishen e tij te vjeter
ai me zhveshi me vajzen tjeter
tani jeton hoooon

Fati krisur,
dukem e krisuur
por dua pran derës së tij të shtrihem taniii
Le t'më shohin,,
Le t'më njohin,
nga turpi i zi nuk vdes njerii
dua të jem pran tij...

REF..
Ku jeton dashuria ime,
dashuria e jetës sime
Ku jeton, ku jetoo ooon,
ku je sooo ooot
Si kemishën e tij të vjetër
ai me zhveshi me vajzën tjetër
tani jetooooonoooon

Zonje e dashur,
dua t`jem e matur,
por buza me dridhet
Se kam të leht hera e par kerkoj,
kerkoj rrugen e shpreses,
numrin e baneses,
jee ti shpetimtarja ime sooooot ,
shpetimtarja ime sooot
me duhet ta takoj.

REF..
Ku jeton dashuria ime,
dashuria e jetës sime
Ku jeton, ku jetooooon
Si kemishën e tij të vjetër
ai më zhveshi me vajzën tjetër
tani jeton HUO HUO HUOONN!!!


Πού ζει η αγάπη

Αγαπητή κυρία,
σήμερα έχω γεράσει κι ούτε,
ούτε 25 ακόμη δεν είμαι..
Ξένη κυρία,
κυνηγώ μπροστά σας την υπερηφάνεια
αυτά τα δάκρυα πηγαίνουν ντουέτο με τη στεναχώρια
φοβάμαι όταν δεν είμαι δική του...!

ΡΕΦ
Πού ζει η αγάπη μου,
η αγάπη της ζωής μου
Πού ζει, πού ζει ουοο
Σαν το παλιό του πουκάμισο
εκείνος με άλλαξε με την άλλη κοπέλα
τώρα ζει οοοο

Σκισμένη τύχη
Φαίνομαι σκισμένη
όμως θέλω δίπλα στην πόρτα του να ξαπλώσω τώρα
Ας με δουν,,
Ας με γνωρίσουν,
από τη μαύρη ντροπή δεν πεθαίνει κανείς
θέλω να είμαι δίπλα του...

ΡΕΦ
Πού ζει η αγάπη μου,
η αγάπη της ζωής μου
Πού ζει, πού ζει οοο
Πού είσαι σήμερα
Σαν το παλιό του πουκάμισο
εκείνος με άλλαξε με την άλλη κοπέλα
τώρα ζει

Αγαπητή κυρία,
θέλω να είμαι μετρημένη
όμως το χείλος μου τρέμει
Δε μού είναι εύκολο πρώτη φορά ζητώ,
ζητώ το δρόμο της ελπίδας
τον αριθμό της κατοικίας
είσαι εσύ η σωτήρας μου σήμερα
η σωτήρας μου σήμερα
πρέπει να τον συναντήσω

ΡΕΦ..
Πού ζει η αγάπη μου,
η αγάπη της ζωής μου
Πού ζει, πού ζει
Σαν το παλιό του πουκάμισο
εκείνος με άλλαξε με την άλλη κοπέλα
τώρα ζει οοοο

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018