A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata

Dhe Zemra Ndal ➡ E Il Cuore Si Ferma

 Shqip ➡  Italisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Arbi


Dhe Zemra Ndal

I)
Një natë me shi
takoj në rastësi
në orë të vonë
një mikun tonë
më thotë miqsisht ooouooo
duhet ta dish
se jeta e tij
nuk je më ti...

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti

oooooo....... uooooooo
të ndan... të ndan....

(Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë)
se jeta e tij
nuk je më ti...

II)
Dhe pyes unë
dua të di më shumë
ti ke të drejtë
të kesh një jetë
po mua nuk më gëzojnë
fjalët që po më thonë
se jeta e tij
nuk je më ti
nuk jam më une

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti

Sot kot mundohem të mos e besoj
asnjë fjalë s'më ngushëllon
më mirë zemra të ndal përgjithmonë
jetën tënde pa mua dëgjoj

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti...


E Il Cuore Si Ferma

Una notte di pioggia
incontro casualmente
a tarda ora
un nostro amico
mi dicono amichevolmente ooouooo
dovresti saperlo
che la sua vita
non sei più tu
REF:
E il cuore si ferma
quanti anni senza vederci
e mi risveglia i sentimenti
e il respiro lo soffoca una parola uuuu...
E il cuore si ferma
stasera vi dividono parole
perche la sua vita
non sei più tu
oooooo....uooooooo
ti separa...ti separa....
E il cuore si ferma
stasera vi dividono parole
perche la sua vita
non sei più tu
II)
E io chiedo
voglio saperne di più
hai ragione
ad avere una vita
ma a me non mi fanno felice
le parole che mi dicono
che la sua vita
non sei più tu
non sono più io
REF:
E il cuore si ferma
quanti anni senza vederci
e mi risveglia i sentimenti
e il respiro lo soffoca una parola uuuu...
E il cuore si ferma
stasera vi dividono parole
perche la sua vita
non sei più tu
Oggi tento senza motivo di non credere
nessuna parola mi rincuora
meglio che il cuore si fermi
per sempre
la tua vita senza me sento
REF:
E il cuore si ferma
quanti anni senza vederci
e mi risveglia i sentimenti
e il respiro lo soffoca una parola uuuu...
E il cuore si ferma
stasera vi dividono parole
perche la sua vita
non sei più tu

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018