A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata Feat. Flori

Afer Dhe Larg ➡ Κοντά και μακριά

 Shqip ➡  Greqisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Serenay


Afer Dhe Larg

(Elvana:)
Na-ra, na-ra, naj
Na-ra, na-ra, naj

Na-ra, na-ra, naj
Na-ra, na-ra, naj

(Flori:) (x9)
Më pyet...

(Elvana:)
Më pyet: "A ndjeve ndonjëherë?"
Do ta them unë
Dhe pse nuk ka më vlerë
Unë të dua
Sa veten dhe më shumë
Më jep puthjen
Të ndiej unë deri në fund

Në kujtime... Aty do më gjesh
Erën time... Jo, nuk do ta ndiesh

(Ref:) (x2)
E di afër s'të kam
E di nuk je me mua
Afër dhe larg
Të dy shumë pak jetuam
Një moment fillon, mbaron aty
Për të dy

Na-ra, na-ra, naj
Na-ra, na-ra, naj
Na-ra, na-ra, naj

Na-ra, na-ra, naj
Na-ra, na-ra, naj
Na-ra, na-ra, naj

(Flori:) (x9)
Më pyet...

(Elvana:)
Në kujtime... Aty do më gjesh
Erën time... Jo, nuk do ta ndiesh.

(Ref:) (x2)
E di afër s'të kam
E di nuk je me mua
Afër dhe larg
Të dy shumë pak jetuam
Një moment fillon, mbaron aty
Për të dy

(Flori:) (x10)
Më pyet...


Κοντά και μακριά

(Ελβάνα:)
Να-ρα, να-ρα, ναη
Να-ρα, να-ρα, νάη

Να-ρα, να-ρα, ναη
Να-ρα, να-ρα, νάη

(Φλόρι:) (χ9)
Ρώτα με...

(Ελβάνα:)
Ρώτα με: "Ένιωσες άραγε ποτέ;"
Θα σου πω εγώ
Κι ας μην έχει πια αξία
Σ'αγαπάω
Όσο τον εαυτό μου και περισσότερο
Δώσε μου το φιλί
Σε νιώθω μέχρι το τέλος

Στις αναμνήσεις...Εκεί θα με βρεις
Τη μυρωδιά μου...Όχι, δε θα τη νιώσεις

(Ρεφ:) (χ2)
Ξέρω δε σε έχω κοντά
Ξέρω δεν είσαι μαζί μου
Κοντά και μακριά
Πολύ λίγο ζήσαμε μαζί
Μια στιγμή ξεκινά, τελειώνει εκεί
Για τους δυο

Να-ρα, να-ρα, ναη
Να-ρα, να-ρα, νάη
Να-ρα, να-ρα, νάη

Να-ρα, να-ρα, ναη
Να-ρα, να-ρα, νάη
Να-ρα, να-ρα, νάη

(Φλόρι:) (χ9)
Ρώτα με...

(Ελβάνα:)
Στις αναμνήσεις...Εκεί θα με βρεις
Τη μυρωδιά μου...Όχι, δε θα τη νιώσεις

(Ρεφ:) (χ2)
Ξέρω δε σε έχω κοντά
Ξέρω δεν είσαι μαζί μου
Κοντά και μακριά
Πολύ λίγο ζήσαμε μαζί
Μια στιγμή ξεκινά, τελειώνει εκεί
Για τους δυο

(Φλόρι) (χ10)
Ρώτα με...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018