A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata

Anonim ➡ Anonymous

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Anonim

Nuk mund unë të thirrja dot,
Se zëri kishte ikur larg...
Nuk munda unë të thoja sot:
Të lutem prit dhe pak...

Nuk munda dot të thoja emrin,
Nuk munda dot të shihja në sy..
Me duket sikur ti nuk e di,
Dikush jeton për ty..

E ndjej çdo hap,çdo lëvizje që bën ti..
pranë teje jam ekzistoj po ti se di..
Unë do të mbetem anonim,
do të mbetem dhe më gjatë!
Do të mbetem dashuri,
këdo të kesh në krahë!
Unë do të mbetem, do të mbetem
përgjithmonë një shpirt i vrarë,
nuk do mundem dot jo...
të jem njësoj si më parë!

Nuk munda të fajësoj dikë,
se heshtja faj nuk ka,
vjen këtu dhe më takon,
më thotë për ty këtu unë jam!
Nuk munda dot të thoja emrin,
nuk munda dot të shihja në sy,
më duket sikur ti nuk e di,
dikush jeton për ty!

E ndjej çdo hap,
çdo lëvizje që bën ti,
pranë teje jam,
ekzistoj po ti s'e di.
Unë do të mbetem anonim,
do të mbetem dhe më gjatë,
do të mbetem dashuri,
këdo të kesh në krahë!

Unë do të mbetem, do të mbetem,
përgjithmonë një shpirt i vrarë,
nuk do mundem dot jo,
të jem njësoj si më parë...


Anonymous

I wasn't able to call after him,
Because my voice was far away..
Today I wasn't able to say:
"Please wait a bit longer"
I wasn't able to say your name,
I wasn't able to look you in the eye..
I think you don't realize,
That this someone lives for you..
I feel each step, each move you make..
I am by your side, I exist, but you don't realize..
I will remain anonymous,
I will end up bloody
I will remain the love..
That you will have in your arms
I will remain,
I will forever remain
"A broken soul"
No I will not be able to..
Be as I was before..
I couldn't blame anyone
Because silence can't be blamed
It comes and meets me here
It says I am here for you
I wasn't able to say your name,
I wasn't able to look you in the eye..
I think you don't realize,
That this someone lives for you..
I feel each step, each move you make..
I am by your side, I exist, but you don't realize..
I will remain anonymous,
I will end up bloody
I will remain the love..
That you will have in your arms
I will remain,
I will forever remain
"A broken soul"
No I will not be able to..
Be as I was before..

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018