A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata Feat. Flori

Kuq E Zi Je Ti ➡ Sen Kırmızı Ve Siyahsın

 Shqip ➡  Turqisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Ozgedeniz


Kuq E Zi Je Ti

Ohhh Oooooooo Ohhh Oooooooo
Ohhh Oooooooo Ohhh Oooooooo

ALBANI: SHAKO HOXHA, çfarë po ndodh realisht, na thuaj diçka... Ti je aty pranë, e ke parë me mirë se çfarë ka ndodhur. Çfarë ishte ai, ai flamur? Ajo banderolë... nuk e di çfarë mund ta quajmë, që valvitej tek ai mini-helikopter le t'themi?

SHAKO HOXHA: Ai ishte flamuri më i bukur ne botë ALBAN!! [jehone]

ELVANA:
Jemi ne, jemi ne
Vijmë nga trojet tona
Nuk na ndal dot askush, fluturon shqiponja.
Po therrët toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqiperi e madhe.

Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.

Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej

FLORI:
Je një formë, jem' një gjak,
Asnjëher' nuk ike.
Jemi Ne jemi Ne,
Shqipëri etnike.
Po thërret toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqipëri e madhe.

ELVANA:
Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.

Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej

Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.


Sen Kırmızı Ve Siyahsın

Biziz, biz
Topraklarımızdan geliyoruz
Kimse bizi ayıramaz,
Uçuyor Arnavut kartalı,
Topraklarımız çağırıyor,
Ovalar ve dağlar
Çünkü biz tek ırkız
Büyük Arnavutluk.
Ben kırmızı ve siyahım, kırmızı ve siyah
Ben ve sen, kırmızı ve siyahız,
Bugün bütün kalbimizle bizimlesin
Hey, dünyadaki en güzel bayrak,
Bugün bütün kalbimizle bizimlesin
Hey, dünyadaki en güzel bayrak.
Kırmızı ve siyah, o hey, o hey
Kırmızı ve siyah, o hey, o hey
Kırmızı ve siyah, o hey, o hey
Kırmızı ve siyah, o hey, o hey.
Biz tek gücüz, biz tek kanız
Sen asla gitmezsin
Biziz, biz
Büyük Arnavutluk,
Toprağımız çağırıyor
Ovalar ve dağlar
Çünkü biz tek ırkız
Büyük Arnavutluk.
Ben kırmızı ve siyahım, kırmızı ve siyah
Ben ve sen, kırmızı ve siyahız,
Bugün bütün kalbimizle bizimlesin
Hey, dünyadaki en güzel bayrak,
Bugün bütün kalbimizle bizimlesin
Hey, dünyadaki en güzel bayrak.
Kırmızı ve siyah, o hey, o hey
Kırmızı ve siyah, o hey, o hey
Kırmızı ve siyah, o hey, o hey
Kırmızı ve siyah, o hey, o hey.
Ben kırmızı ve siyahım, kırmızı ve siyah
Ben ve sen, kırmızı ve siyahız,
Bugün bütün kalbimizle bizimlesin
Hey, dünyadaki en güzel bayrak,
Bugün bütün kalbimizle bizimlesin
Hey, dünyadaki en güzel bayrak.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018