A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata

Gjërat Kanë Ndryshuar ➡ Things Have Changed

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Gjërat Kanë Ndryshuar

E tani në dhomën time vetëm
Rastësisht më je kujtuar
Si u bëmë nga një gjithçka në një asgjë
E sa herë jemi betuar, kurrë s'do ishim zëvendësuar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

E tani në dhomën time vetëm fjalët tona m'u kujtuan
Si rrëfim i një përralle të pashkruar
Ti për mua ishe rreze dielli, unë për ty një gur i çmuar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime si kjo histori
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

E tani në dhomën time vetëm s'mund të fle
Se dhimbja më le zgjuar
Si u bëmë nga një gjithçka në një asgjë
Asnjëherë s'kemi besuar
Dikush nga ne, do ish larguar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime si kjo histori
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime
Ne do e vuajmë, ne do e vuajmë
Por nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ooh, ooh


Things Have Changed

And now alone in my room,
By chance I remembered,
How we became from everything, nothing,
And how many times we swore we would never be replaced,
How much it seems things have changed.

And now alone in my room I remembered your words,
Like the telling of an unwritten tale,
You were a ray of sunshine for me, I a precious stone for you,
How much it seems things have changed.

It was a very beautiful history,
We didn't save it, neither you, nor I,
Amongst millions of combinations, like this history
Neither your nor I will ever find.

And now alone in my room I cannot sleep,
Because the pain keeps me awake,
How did we become nothing from everything,
We never believed
That one of us would leave,
How much it seems things have changed.

It was a very beautiful history,
We didn't save it, neither you, nor I,
Amongst millions of combinations, like this history
Neither your nor I will ever find.

It was a very beautiful history,
We didn't save it, neither you, nor I,
Amongst millions of combinations
We will suffer, we will suffer,
But we will not find (it) neither me, nor you.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018