A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Veç Nje Pike


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  33

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/02/2018

2018-02-09T10:16:59

Teksti:

Elvana Gjata

Muzika & Teksti:

Pirro Çako

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"3"


Pa ty tani
çdo gjë është gri
dhe dielli ditën duket
bardhë e zi.
Pa ty tani
s’ka më magji
çdo ditë një shije ka
pa histori.

Të të shoh njëherë sa m’ka marr malli
me ma kthy buzëqeshjen që m’ka shku’.
Një takim të fundit me ty për së gjalli
me këtë këngë të trishtë do t’kisha ftu’.

Refren
Veç një pikë t’më kishe dash ti
veç një pikë më shumë se veten
jetën sot do t’kishim gzu’.
Veç një pikë t’më kishe prit ti
sikur mos më kishe ik ti
për dashnin, do t’kishim knu’.

Pa ty tani
një Zot e di
sa lutem unë të ndodhi një çudi.
Pa ty tani
a mund të pi
një gotë me fund që shpirti të mos ngrij.
Të të shoh njëherë sa m’ka marr malli
me ma kthy buzëqeshjen që m’ka shku’.
Një takim të fundit me ty për së gjalli
me këtë këngë të trishtë do t’kisha ftu’.

Refren
Veç një pikë t’më kishe dash ti
veç një pikë më shumë se veten
jetën sot do t’kishim gzu’.
Veç një pikë t’më kishe prit ti
sikur mos më kishe ik ti
për dashnin, do t’kishim knu’.


Ky tekst u dërgua nga  TonnidasKartolina (2)

2018-07-25 23:37:47
Dielli diten duket bardhe e zi
U krijua nga VANESA 2018-07-25 13:05:29
Pa ty tani
çdo gjë është gri
dhe dielli ditën duket
bardhë e zi.

Krijo Një Kartolinë

FullscreenMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018