A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Emily Dickinson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7
(1830-1886)  
  • Vendlindja:
  • Amherst, Massachusetts 
BIOGRAFIA: Emily Dickinson është një shkrimtare e huaj. Emily Elizabeth Dickinson ishte një poete amerikane. E lindur në Amherst, Massachusetts, në një familje të suksesshme me lidhje të forta komunitare, ajo jetoi një jetë më së shumti introvertuese dhe tërheqëse. Pasi ka studiuar në Akademinë Amherst për 7 vjet në rininë e saj, ajo kaloi një kohë të shkurtër në Seminarin Mount Holyoke para se të kthehej në shtëpinë e familjes së saj në Amherst. E konsideruar një e çuditshme nga vendasit, ajo u bë e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Silvia Plath

Elizabeth Bishop

Enesa Mahmić


Tags: Emily Dickinson

Krijo Një Kartolinë