A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  1485
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Enca është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Enca, (ose ndryshe Ruensa Haxhiaj) filloi karrierën e saj në moshë shumë të vogël duke konkurruar nëpër festivale femijesh dhe talent show. Kjo ishte dhe koha ku ajo filloi te evidentohej për talentin e saj në këngë e interpretim dhe bukurinë e saj duke marrë keshtu që në moshë të herët epitetin “yll”. Daljet e saj të para në skenë kanë qënë në moshën 9 vjecare në spektakle si “Zërat e Rinj”, “Një këngë për ty”, “Promofestival” etj. Muzika ka qën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

4 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Ish-Anëtare e labelit

O.T.R.

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare

Self Made (The Singles Collection) (2017)


» Dërgo Një Këngë »

Kujt Po I Han
Rendez-Vous
Dua
Ata Nuk E Din
Love On My Body
Ishim Ne
A Po T’pëlqen
Soul Killa
Ciao
Golden Eagle


Përkthime (24)


Artistë Të Ngjashëm:

Eni Koçi

Arilena Ara

Kejsi Tola

Xhensila Myrtezaj

Greta Koçi

Elhaida Dani

Klea Huta

Beatrix Ramosaj

Era Istrefi

Dhurata Ahmetaj


Tags: Enca, Enca Haxhia, Ruensa Haxhiaj, Ensa

Enca në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018