A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Endri - Thirrem


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  238

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/03/2016

2016-03-25T17:01:41

Këngë e albumit:

"Best Of"


Menoj ditët që jem kon na bashk',
S'vlen kurrgjo se koha s'kthehet mo mas,
E mas çdo dite t'kujtoj un' ty prap,
E pres një thirrje, me m'thirr mu bo bashk'..

Po m'rritet disponimi kur po shina me ty,
Kur të m'thirrësh ti do jem gati,
Nuk jam shum' i gjat ama ty t'kapi
Jam tu ta sill p'e din ke kllabi.

Ama buzën, ti buzën hajde t'lutem,
Shkojm' na diku t'dy futem,
Mos na sheh kërrkush se njerzit na lujtën,
S'po shoh kurrgjo se ty t'kam ma t'bukrën.

T'kam pa dje tu ju sill sherrit,
haverit i thash nale kerrin,
ta vet ti pse s'po çel telin
du me dit, du me dit.

Edhe sot po t'shoh t'ju sill sherrit,
S'po m'besohet që ti fole me tjetrin,
S'don me m'pa faleminderit,
E din ma mir' ti e din ma mir'..

2X Ref: Ç'a po sheh te ai tjetri, tjetri,
Se ma mir' te un' e ki, e ki,
Ç'a kam bo për ty e din, e din,
Ma shum' se për vetin, vetin..

Menoj ditët që jem kon na bashk',
S'vlen kurrgjo se koha s'kthehet mo mas,
E mas çdo dite t'kujtoj un' ty prap,
E pres një thirrje, me m'thirr mu bo bashk'..

Je munu me ma fut,
veç je ngut, veç je ngut,
ke menu që jam i urt',
veç je ngut, veç je ngut,
tu u munu me m'rujt mu m'ke hup..

Ka ndru komplet filmi mo nuk jena qaty,
mo nuk jena qaty,
Ka ndru komplet filmi muj edhe pa ty,
muj edhe pa ty..

T'kam pa dje tu ju sill sherrit,
haverit i thash nale kerrin,
ta vet ti pse s'po çel celin,
du me dit, du me dit.

Edhe sot po t'shoh t'ju sill sherrit,
S'po m'besohet që ti fole me tjetrin,
S'don me m'pa faleminderit,
E din ma mir' ti e din ma mir'..

2X Ref: Ç'a po sheh te ai tjetri, tjetri,
Se ma mir' te un' e ki, e ki,
Ç'a kam bo për ty e din, e din,
Ma shum' se për vetin, vetin..


Ky tekst u dërgua nga SindorelaKartolina (3)

2018-06-10 07:09:44
T'kom pa dje tu
U sill sherrit
Haverit i thash
Nale kerrin
U krijua nga _panthera_11 2018-02-14 09:11:47
Je munu me ma fut, 
veç je ngut, veç je ngut, 
ke menu që jam i urt', 
veç je ngut, veç je ngut, 
tu u munu me m'rujt mu m'ke hup.. 
2018-02-10 18:59:12
Edhe sot po t'shoh t'ju sill sherrit,
S'po m'besohet që ti fole me tjetrin,
S'don me m'pa faleminderit,
E din ma mir' ti e din ma mir'..

Krijo Një Kartolinë

Fullscreen


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018