A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Engjell Çaçani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Kolonje 
  • Mosha:
  • 71 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Engjell Çaçani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ka filluar aktivitetin artistik ne vitin 1970 duke inçizuar kenge patriotike ne Radio Tirana. Ka qene pjese e trupes muzikore ne pallatin e kultures Fan Noli Erseke. Me pas u burgos nga regjimi komunist 10 vjet per arsye politike. Pas daljes nga burgu ka mare pjese regullishte ne koncerte dhe seshte ndare asnje moment nga muzika. Ka realizuar tre vidioklipe. Vazhdon te shkruaj tekste dhe te kete projekte per te arthmen. Nr kontakti 0693587270 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Vladimir Seferi

Selim Paja

Guri Rrokaj

Lintor Osmenaj

Vaske Curri

Alfred Meço

Gezim Kaso

Renato Jaho

Hysni Alushi

Laver Bariu


Tags: Engjell Cacani, Engjell Carcani, Engjell Çaçani

Krijo Një Kartolinë