A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Enver Battllava - Minire Moj Bijë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/07/2013

2013-07-15T20:52:25


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Minire Moj Bijë" kënduar nga Enver Battllava.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Enver Battllava i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Këngë Shkodrane. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I: A e din moj nanë
Se unë jam sëmue? :I
I: Zemra po ma ndin moj nanë
S’kam për t’u shërue! :I
Amanet moj nanë
Çantën me kalema.
Jepja vllaut tem moj nanë
Se m’u këput zemra.
Amanet moj nanë
Çantën me fletore.
Aty i kam shkru’, moj nanë
Krejt ç’kam hjek n’këtë botë.
Senatoriumi i Korçës
O me katër kate.
Minire moj bij e nanës
Ti ngele në krevat-e.
Vllaut tim iu luta
Të më çojë në Shkodër.
S’ka kush t’ban hyzmet, moj bij-e
Minire, moj motër!
Minire, moj bijë
Shaminë kuq e zi-e.
Hajde dalim n’bahçe moj nanë
T’hjekim pak mërzi!
Bahçja tuj lulue
Mërzia tuj shtue.
Jeta e Minires, moj nanë,
Veç paska mbarueMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018