A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Enver Batllava & Nazmi Gerdovci - Ne Balle Te Arberit


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/06/2014

2014-06-06T08:15:26

Më Shumë Nga

Nazmi Jakupi

Këngë e albumit:

"Ku Jane Trimat?"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Balle Te Arberit" kënduar nga Enver Batllava & Nazmi Gerdovci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Enver Batllava & Nazmi Gerdovci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shyhrete Behluli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ne zemer te arberit shendrit per jet
data e kuqe 28
E nentorit te historis
dite e madhe e pavarsis
Shum nderim gjithmon ksaj dite
jet te gjat flamur e shqipe

O flamur i Atdheut
prush nga zemra e Skenderbeut
Kur te valvit ty flladi i malit
shohim doren e Ismail Qemailit
Mbeti pena e Naimit
Flak nga shpirti i Boletinit

Gjith shqiptaret zemer lirie
neper shekuj te mbajten ne gji
Zemren e gjakun ta kan dhan
per liri e per vatan
Na lidh besa, besa e burrit
Na lidh shqipja ne pal te flamurit

O flamur, nderi i pragut
qmimi i yt eshte qmimi i gjakut
Mbi lahut, ne djep te femijes
je simboli i Shqiptaris
Veq nje gjak na rrjedh nder vena
gjaku i shqipes me dy krenaMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018