A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Enver Batllava & Riza Selimi - Kamer Loshi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/09/2014

2014-09-17T09:06:38

Më Shumë Nga

Riza SelimiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kamer Loshi" kënduar nga Enver Batllava & Riza Selimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Enver Batllava & Riza Selimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dervish Shaqa - Kamer Loshi

Kamer Losh oh, Kamer Sejdija
Çou bre djalë t’ka rrethu Serbia
Po pisket Kamer Sejdija
Delni shokë ore te qershia
Delni shokë ore te qershia
Bini djem se u vra Fazlia
Naçallniki po i çon fjalë
Ti Kamer koke budallë
Ai prefekti fjalë o i ka çue
Kamer Loshit me u dorzue
Tri sereze o t’kem rrethue
Me i pasë kraht me fluturue
Prej Belice s’munesh me pshtue
Kamber Loshi o po i çon fjalë
Ty prefekt o mos t’kofsha falë
Nuk t’bi nore sa t’jam gjallë
Për pa më ra mu zjarri n’qafë
Pa m’ra zjarri o haj medet
Kanë liftue tri ditë e tri netë
Nja tri ditë edhe kanë liftue
Kamer Loshi o asht varrue
Shok’ve t’vet na u ka kallxue
Çonu shokë ju n’mujshi me pshtue
Fort Kamberi o asht varrue
Unë ma nuk muj vi me jue
Janë ba gati o shokët janë dalë
Thrret Kamberi more Murat
Merre vlla i ka thanë kët sahat
Merr sahatin merre kutinë
Ma Kamberi duhan nuk pinë
Merri vlla ty ti kam lanë
Ma Kamberi në gjyks s’po i nonë
Janë ba gati tanë janë dalë
Donë Belica me u kallë flakë
Qyqe vetë n’kolibë a nalë
Kur e bani zoti sabah
Naçallniki prap po i çon fjalë
O Kamer fort koke budallë
Pse po i merr vllaznit n’qafë
Mue tash topat qi m’kanë ardhë
Po du shpinë me ta kallë flakë
Kalle flakë more qitja timin
Sa t’jam gjallë s’ta jepi dorëzimin

Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Kamer Loshi

Nazifja...
Heu Kamer Losh ou Kamer Sejdia
Çou bre djal ka rrethu Serbia

Shqipja...
Po pisket o Kamer o Sejdia
Delni shok ore tan o shoqnia

Nazifja...
O delni shok more tan shoqnia
Bini djem se m'u vra Fazlija

Shqipja...
Naçallniki o po çon fjal e
Ti Kamer o koke budall e

Nazifja...
O aj prefeki fjal ka çu e
Kamer Loshin don me dorzu e

Shqipja...
Prej se ne o t'kem rrethu e
Me pas krah o me fluturu e

Nazifja...
O me pas krahet o me fluturu e
Prej belices s'munedesh me pshtu e

Shqipja...
Prej belices s'munesh me pshtu e
O Kamer Loshi o po çon fjal e

Nazifja...
O nuk bi n'gajle o sa t'jam gjall e
Per pa m'ra mue zjarri n'qaf e

Shqipja...
Po m'ra zjarri ani o hajmedet
O kan liuftu tre dit e tre net e

Nazifja...
O ka tri dit edhe kan luftu e
Kamer Loshi o asht vorru e

Shqipja...
Shokve t'vet na u kan kallxu e
O çonu shok ju n'munshi me pshtu e

Nazifja...
O thot Kameri une jam vorru e
Une n'mal nuk muj vi me juve

Shqipja...
Jan bo gati o shokt jan dal e
Thrret Kameri ore Murat e

Nazifja...
O merre vlla ka thon ket sahat e
Merr sahatin edhe kutin e

Shqipja...
Merr sahatin merre kutin e
Mo Kameri duhan nuk pin e

Nazifja...
O merri vlla krejt t'i kom lan e
Mo Kameri ne gjiks s'po i man e

Shqipja...
Jan bo gati o tan jan dal e
O Tan Delica o na u kall flak e

Nazifja...
O qyqe vet o n'kolib u nal e
Kur e ban o Zoti sabah e

Shqipja...
Naçallniku o po i çon fjal e
O Kamer fort koke budall e

Nazifja...
O pse po i merr o vllaznit ne qaf e
Mue tash topat o qe m'kan ardh e

Shqipja...
Po du shpin o me ta kall flak e
O kalle flak o e çitja tymin

Nazifja...
O kalle flak mor o çitja tymin
Eheu mor o sa t'jam gjall o

Sebashku...
Haj o nuk e jap o dorzimin o hej

Ismet Bexheti - Kamer Loshi

kamer losh hej kamer sejdija dil perjasht po't thrret hafija kamer loshi nder ka dale naqallnik mos kjofsha fale gjuj me topa e qitja tymin jam shqiptar joooooooo s'mteremet syni naqallnik mor kofsh o i zije plumi nball sot sa t paska hije kamer loshi o tuj ndrru jete hiq per vdekje thot se kam derte jo per vdekje thot se kam derte zullumqarin jav kam hjeke tek len dilli o preron hanaaaaa oooooooooh kamer loshooooooooo jo mor nuk ban nana o heeeeeeeeeeeej
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018