A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Enver Batllava - Fillimi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/01/2017

2017-01-16T17:01:24


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fillimi" kënduar nga Enver Batllava.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Enver Batllava i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tikki Goldd - Fillimi

Sa her qe vi, e bi
Ket sen qe e kom fillu
Per me mrri qaty ku du
Me ec drejt me perparu

Ngoje tash ket sen
So Beat po HIT me ren
Un sjetoj nPrishtin
Po jom Zorraxhi n'Prizren

N'ket repin e sotem
Jon do plot Amatera
Me kon repi shpi
Tonve ju mshelet dera

M'ka bo nana ADRIATIK
Jom i madh si Oqean
Jom djal tarzan
Qe shperthej si Vullkan

Kom vetbesim
Pi kerkujt so inspirim
Per me thon ket qellim
Duhet me pas Arsyetim

I Pergjakshem si Katili
Jom Patriot per Atdhe
E n'gjakun tem si Goldi
Musliman per Fe.

Ever-B - Fillimi

VERSE 1

Pershendetje havera qysh ju kom
Deri sa ju kom ,juve
I perballoj kta deshmon
Edi jom lind per RAP , rruga mka kshillu

Si kom pa tshpis shum e vet jom eduku
Lema ndor majkin e ata tu punu per mu .

Nejse mos ma perzini jeten se ju
Njoftoj me vdekjen i sinqert nvetveten
Gjith me lapsin e fleten

Arrogant nket loj n HIP HOP ,me pervoj
Kejt kunder meje un , ju lo me gishta n;goj
It's not game It's RealBoy take it easy
Hommie go fuck yourself in mouth ..

VERSE 2

Apet jeta ma inponoj me wazhdu perpara,
Ngjyra lapsit ka mu prish une sthom se unala.
Ekom ka ni pershendetje ata qe spo ma dojn mu tmiren .
Sum ha per kurgho ju halo ngrene VIJEN ..
E njeki traditen edhe halo hulumtoj skom qa boj .
Deri sa kerkujt keq si boj , Mnalin n;udh ma bojn
Ajt ni FREESTYLE , i thom : Largohu sjetoj
N'jeten e 8mile , Preke hunen kur tum shifsh
Fshije synin lej ket skem ndoja DRYNIN .
Se ky o weq fillimi tash Qlirimi hini
Mos menoni qe ju naj sen NEW bini .
Kape kryt se jeta jem ka shtigje tmdhaja .
Prej ditës qe une nRAP hina unisa ,,
Shum para para tu bo Gara , tu bo Gara mutherfuckes .

VERSE 3

Si e pan qe hina NRAP po dojn shum mem sulmu .
Muni me ardh shum leht se smuni mem urrzu ,
Skom tato po e kom ni sen n'ZEMER ,
Skom as femer edhe sdu me to me bo emer ;))
Bes kejtve amo, Bes si zo kerkujt
Shpinen sma kan rujt tash kerkujt sdu me ju gjujt .
Qifsha jeten kejt kengtar me tekste t huazume ,
Menja te ni sen e fiksume a, ajo udh e gabume
I pata 6 vjet kur dashta kengtar mu bo kejt
Shkun naper udh tveta une meta i vogel pa zo ..
Tu menu qysh me ja bo deri sa erdha nket qellim
Spata perparim vetes i thojsha trim .
Spata guxim kurr me kap lapsin me dor ,,
Veten e poshtrojsha e bojsha hor 3 pika ndor .
FUCK POLICE , menja e fminis , prej qatherit
Jeta THUG-LIFE ja pat niss :$$
Edhe sbesoj qe najher ka mu BITIS ....

Simple-x - Fillimi

1. Po ja nisi pi fillimit veq me qeta rreshta,
2. spo ju rrej po veq po kallxoj sene t'thjeshta.
3. Kur isha i vogel per rap skum pas lidhje,
4. u rrita dikur hina tash ku jom spata tjeter zgjidhje.
5. N'shkoll kur shkojsha,
6. u bona poblem shum as nuk msojsha,
7. i ngucsha femnat me kry nuk menojsha.
8. Baben e kum pas n'Gjermani m'qojke plot pare,
9. kujtojsha se jeta osht qashtu veq me hajgare.
10. Kur dilshim lujshim n'rrug kejt komplet mahalla,
11. tu u rre me kejt trupin varra varra.
12. Tan diten n'rrug na thojshin njerzt e rruges,
13. veq pse rrishna n'rrug thojshin pi vjen era zhuges.
14. Bilum e morrem 1 emer "THEMELI I BELAS",
15. pi idhnimit e dheshprimit famila dojke me plas.
16. Po prap qato koh jon kon shum t'mira,
17. po prap se ndrroj at koh as me 1000 lira.

REF. 3x

QESHTU FILLIMI JETES TEME
KEJT T'PAFAJSHEM PERVEQ MENJA JEME
NASHTA E KISHA PAT T'SHKRUME PI ZOTIT MU PERBALL ME QETO SENE:

1. E pyta veten 1 dit man what a fuck??
2. qfar jete pa lidhje perdit veq me dajak,
3. tum ngreh tu i ngreh njerzt zhag,
4. tu e mlu asfalltin perdit me gjak.
5. 1 dit e morra vesh se jeta,
6. pot shtike me rrejt qe pot dilshin t'verteta.
7. Jeta ish shum ma kurv se rrospija,
8. pot percjellke tej n'vdejke po ja niske te femerija.
9. Dost mu m'ndodhi qekjo n'leter qe e shkrujta,
10. u nervozova per dit nervat sun i rujta.
11. Bona men shum per dit zotit ju lutsha,
12. u bona i mir me kerkon su ngucsha.
13. Kur e morra vesh tash i hupa kejt,
14. veq rap-i qat her m'kish met,
15. fillova kadal dale me startu 1 jet.
16. i pata 2 rrug rap ose me vdek.
17. hina qetu ku jom se trupi dojke n'jet me met.

REF. 3x

QESHTU FILLIMI JETES TEME
KEJT T'PAFAJSHEM PERVEQ MENJA JEME
NASHTA E KISHA PAT T'SHKRUME PI ZOTIT MU PERBALL ME QETO SENE:

1. Tash pe di kejt senet i bona,
2. tu hec me tesha t'shtrejta e me t'gjona.
3. Po prap i fellum n'qata kujtime,
4. qysh kum jetu phaaa kejt trishtime.
5. M'ra n'mend karieren e fillova,
6. ata gabimet qa i bona kejt i permirsova.
7. Perpara skisha zhilet per leshin me rru,
8. tash po ja u lo tjerve ket pun ne ta bojn per mu.
9. Tash pom pytin kejt a bon me ta tesh?
10. politikanat femnat mas shumti edhe kta gjon qe jon tu vesh.
11. Kur pi ni spom vjen me kesh, pi ja u lshoj karin po rri desh.
12. Beso mos m'beso mu as koqja majt spom ha,
13. masi spo ta nin per mu pse pe pytish nonen tone graniti qa tha,
14. Veq respect shum vetes i fitova,
15. tu knu e tu i majt t'lshume pantollat.
16. Qeshtu e pat fillimit jetes teme,
17. shum gabime shum mashtrume n'fund i bona qeta sene.

REF. 3x

QESHTU FILLIMI JETES TEME
KEJT T'PAFAJSHEM PERVEQ MENJA JEME
NASHTA E KISHA PAT T'SHKRUME PI ZOTIT MU PERBALL ME QETO SENE:
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018