A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Erga Halilaj - Stacioni I Fundit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Stacioni I Fundit"

Këngë e albumit:

"Hite Ne Eurostar 1"

Këngë e albumit:

"Hite Ne Eurostar"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Stacioni I Fundit" kënduar nga Erga Halilaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Erga Halilaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Antre - Stacioni I Fundit

Dita me ditën janë njësoj kur nuk je ti
Nga xhami i thyer ulërin dhe fryn vetmi
Stacioni i fundit s’di të zbres apo të rri
Ta kap andaj tragjedinë e lumturinë

Të marrtë e mira s’ke mëshirë as për keq as për të mirë
Paralele rrugët tona pa takim
Të marrtë e mira je dëshirë, je kujtimi më i mirë
Ti e kuqja dhe shkëndijë e zjarrmit tim

Dhe pres të vish pa trokit në derën time
Do të jetë gjithmonë hapur po ashtu dhe zemra ime
Eja t’i gjesh ti pasojat e krimit
Gjej gjithcka që na ndodhi
Si një fund para fillimit

Kaloi shumë kohë dhe nuk u shfaqe dashuri
Zbraz edhe bosh është gjithcka që nuk prek ti
Sa herë fillova nga e para vec dështim
Krahasime qesharake pa kuptim

Të marrtë e mira s’ke mëshirë as për keq as për të mirë
Paralele rrugët tona pa takim
Të marrtë e mira je dëshirë je kujtimi më i mirë
Ti e kuqja dhe shkëndijë e zjarrmit tim

Dhe pres të vish pa trokit në derën time
Do të jetë gjithmonë hapur po ashtu dhe zemra ime
Eja t’i gjesh ti pasojat e krimit
Gjej gjithcka që na ndodhi
Si një fund para fillimit

Alboys - Stacioni I Fundit

Me k’te tren qe po shkon
Sot po iken dhe ti
Ndoshta kurre me s’do ta shoh
Une shpirtin tim
Nuk ka zot qe ti ndaloj
Lotet e mi

Tek stacioni ku do zbresesh
Do kujtosh se jam me ty
Do te gjesh aty shume njerez
Por s’do te gjesh jo syte e mi
Mos i kthe jo hapat prapa
Ti ke ikur pergjithnji
Sa here qe te marre malli
Tek Stacioni do te vij

Te percolla me lot
Qe me rridhni neper sy
Casti fundit na mundon
Treni Shkon
Casti fundit na mundon
Treni shkon
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018