A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1921-1988)  
  • Vendlindja:
  • Vjenë 
BIOGRAFIA: Erich Fried është një shkrimtar i huaj. Erich Fried ishte një poet, shkrimtar dhe përkthyes i lindur në Austri. Ai u bë i njohur fillimisht për një publik më të gjerë si në Gjermani dhe Austri për poezinë e tij politike, dhe më vonë për poezitë e tij të dashurisë. Si shkrimtar ai kryesisht shkroi drama dhe romane të shkurtra. Ai gjithashtu përktheu veprat e shkrimtarëve të ndryshëm anglezë nga anglishtja në gjermanisht, kryesisht veprat e William Shakespeare. Ai lindi në Vjenë të Au...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Mark Strand

Dylan Thomas

Gérard de Nerval

T. S. Eliot

Luke Morgan

Ezop

Oktavio Paz

Alain Borne

Jorge Luis Borges

Sharl Bodeler


Tags: Erich Fried

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018