A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Ermal Mamaqi - Ditet E Mija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/09/2013

2013-09-12T22:10:35

Muzika & Teksti:

Pirro Çako

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Pro Video

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 12


Dikur adoleshent dhe shume enderrimtar
s'mendoja per asgje ne bote
zbathur malet i kaloja un kot oooho
Por koha kalon dhe ti se kupton
Vera vjeshtes i dorezon
kostumin tend te ri dhe vleren sa kushton.
Sot ka ardhur koha per tu ndjeeere
nje njeri qe brenda ka shume vlere.

Dikur nje vit me dukej nje shekull i gjate
dhe une nuk mbaja dot ne dore
se brenda meje kisha ndezur nje motoorr oooho
Shpejt koha kalon dhe ti e kupton
se ajo ditet ti pjeston
me kembe ne toke nga une njehere e pergjithmone...

REf.
Ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruaaaar une do te jetoooj
do jetouoj do jetoj.....

...................

Me miqte e vertete
gjithmone ne qiell do hedh une nje shikim
dhe zotin do ta gjej ne krahu tim oooho
Shpejt koha kalon dhe ti e kupton
se ajo ditet ti pjeston
me kembe ne toke nga une njehere e pergjithmone...

REf.(2X)
Me shume ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruar une do jetoj...

Ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruaaaar une do te jetoooj
do jetouoj do jetoj....


Ky tekst u dërgua nga Besi Merhadi
Më Shumë...