A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermira Babaliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Pogradec 
BIOGRAFIA: Ermira Babaliu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore korçare. Ermira Babaliu ka lindur dhe është rritur në Pogradec. Shkollën e mesme të përgjithshme e kreu në Pogradec. Gjatë viteve të shkollës angazhohet në grupet artistike, por edhe pranë Shtëpisë së Kulturës, ku bie në sy për zërin e saj melodioz e të veçantë e që shumë shpejt u dallua nga këngetarët e tjerë. Aktivizohet pranë Estradës së qytetit, ku merr pjesë në variete të kësaj Estrade, si dhe në turne të ndryshme si brenda ashtu edhe jashtë rrethit....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Rikthim (Vol. 5) (2003)

Mall (Kenge Dasme) (2003)

Pres ... (2002)

Kur Ti Me Mungon (2001)

Ermira Babaliu Dhe Sazet E Korces (1993)

Ermira Babaliu (1992)


» Dërgo Një Këngë »

Dua
Silent Night & Jingle Bells
Dashuri Siberiane
Malli Per Nenen
Destinacion
Beje Dru Ne Percellime


Artistë Të Ngjashëm:

Olsa Pema

Irena Metalla

Greta Zani

Kleopatra Skarço

Kozeta Shabani

Bruna Sota Hoxha

Edea Demaliaj

Enrika Derza

Greta Berati

Rilinda Velaj


Tags: Ermira Babaliu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018