A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ervin Bushati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ervin Bushati është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Eshte ngjitur ne skene qe ne moshe te vogel. Ka studiuar per Kanto ne Lice dhe ka marre pjese ne Festivalet e RTSH-se qe ne moshen 17-vjecare. Qe atehere nuk eshte ndalur kurre. Ervin Bushati ne adoleshence dhe nje pjese te mire te rinise se tij eshte identifikuar si lideri i grupit MISTER, kenget e te cileve u bene dhe vazhdojne te mbesin hite per cdo brez. “Kam nostalgji per ate kohe, kam nostalgji, sepse grupi MISTER ka lene gjurme ne muziken ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Vec Per Ty (2012)

Me Ty (2006)

Provokon (2003)

Kam Mall... (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Fort Per Ty Nuk Po Ma Ndie
Do Mar Ciften Do Dal Per Gjah
Lidhe Qenin
Rakia
Vec Per Ty
Kom Me T'ndez
Potpuri 2018
Potpuri Shkodrane
Kolazh Me Kenge Shkodrane


Artistë Të Ngjashëm:

Andy Dj

Bledar Sejko

Elton Deda

Erjon Beci

Flamur Cana

Albi Nako

Julian Mustafa

Endri Prifti

Altin Sulku

Artan Kola


Tags: Ervin Bushati, Grupi Mister, Shkodra

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018