A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pranvera

Erdhi pranvera
me plot gezim,
lulet e mbushen
gjithe vendin tim


U kthyen zogjet
me plot gjalleri,
me kenge te bukura
e me hijeshi.

- poezi nga Erza Morina


- Poezia u dërgua nga Erza Morina -

Nuk ka akoma asnjë votë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018