A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Estela Nikoliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Estela Nikoliqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Nje histori dashurie qe zgjat deri ne perjetesi do te jete edhe kenga qe kendohet nga nje kengetare, e cila rrjedh nga nje familje artistesh. Ne jemi njohur me te ne Top Fest 8 nepermjet nje balade, kenge e cila u kualifikua si cerekfinaliste, pjese e “Rewind” dhe gjithashtu e kemi ndjekur deri tek “Betejat” ne “The Voice of Albania”. Në Qershor 2005, Estela Nikoliqi merr pjesë në Polifest Kids 2005 me këngën "Dua Dua". Në Qershor 2006, Est...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bleranda Qitaku

Vanesa Humolli

Rinesa Deshishku

Olta Turku

Ëmbla Qyra

Dea Smajli

Elda Bellaja

Ermira Ahmeti

Renata Bakalli

Ujvesa Jakupi


Tags: Estela Nikoliqi, Estella Nikoliqi

Krijo Një Kartolinë