A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ethet E Së Premtes 1

Prezantuesit: Adi Krasta
TV/Radio: Tvsh / Radio Tirana

Ishte nëntori i vitit 2002 kur nisi edicioni i parë i ‘Ethet e së premtes mbrëma’ në drejtim të Adi Krastës. Atë kohë nuk kishte konkurse tjera ku talentët e rinjë mund të tregonin veten. Juria ishte e përbërë nga profesionalistë të muzikës siç janë: Shpëtim Saraçi, Alfred Kaçinari, Zhani Ciko dhe Zerina Kuke.

Edicioni i parë që u mbajt në vitin 2002 solli shumë prurje dhe zëra të fuqishëm. Disa nga emrat që kanë marrë pjesë në edicionin e parë janë: Elvana Gjata, Rosela Gjylbegu, Klajdi Musabelliu, Anjeza Shahini, kjo e fundit u zgjodh fituese në finalen e vitin 2003.

Pas kësaj fitoreje Anjeza Shahini konkuroi në Festivalin e RTSH, në vitin 2003 ku u shpall fituese dhe përfaqësoi Shqipërinë në Eurovizionin e vitit 2004, kështu duke u radhitur e 7-ta në herën e parë të Shqipërisë në festivalin evropian.


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018