A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Evzi Kaja (Xiu)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Evzi Kaja (Xiu) është një këngëtar i njohur. Evzi Kaja njihet me pseudonimin "Xiu". Me muzikën ka nisur që në moshën 9 Vjecare, pa ndihmën profesjonale. Filloi duke tingëlluar,në telat e qiftelisë, deri në Vitin 1994 vazhdimisht luante me qifteli,me të cilën dhe mori pjesë në festivalin SHARRI KËNDON TETOVË 1994. Karieren e tij e filloi duke u futur me çdo orkestër, dhe duke u ngjitur gjithnjë krenar për talentet që posedonte. Që nga fundi i vitit 1994 startoi në orkestrin E SH.K.A LIMAN...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ylber Idrizi

Samir Aliu

Ergin Brahimi

Acidi

Julian Lekocaj

Driton Sopa

Behar Lekaj

Valon Rama

Toni

Astrit Bejta


Tags: Evzi Kaja, Xiu

Krijo Një Kartolinë