A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fahrush Azemi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Fahrush Azemi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Në Qershor 2002, Fahrush Azemi merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Bardhoshk E Bardh". Më datë 18 Korrik 2010, Fahrush Azemi & Modul publikojnë videoklipin "Popullore". Më datë 27 Nëntor 2010, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Vajzat E Prishtines". Më datë 15 Korrik 2011, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Qunat E Mahalles". Me këtë këngë, Fahrush Azemi merr pjesë në Zhurma Show 2011 në vitin 2011. Në Maj 2012, Fahrush Azemi mer...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Dea

Kenge Dasmash (Live)


» Dërgo Një Këngë »

Bardhoshk E Bardh
Edhe Sot Kendoj
Nuse Me Fustan Te Bardhe
Ti Dhe Une
Qunat E Mahalles
Pse Më Le
Te Kam Ne Zemer Kosove
Ti Je E Vetmja
S'je Si Tjetra
Uje Te Jap, Uje S'te Jap


Artistë Të Ngjashëm:

Adnan Daci

Bajram Asllani

Xhevair Akulli

Besnik Shateli

Shkelzen Shpenadija

Gjovani Gjonaj

Enigma

Markelian Kapedani

Arjan Korkaj

Bekim Kastrati


Tags: Fahrush Azemi, Fahrushi

Krijo Një Kartolinë