A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

E Ben Dot?

Une dua
shkrepetimat e syve
te ti ndez cdo dite
me heshtjen time...

Une dua perskuqjen tende
ta ndez cdo mbremje
me levizjet e hireve
nen fustanin...

Une dua diskrete te jem
kur ne mendje thua
pa ty jetoj kot
dhe dua te jete keshtu
pafund
e ben dot...???

Nga erdhe ti
ne c'yllesi pikove mjalte hene
ne ditet e bardha qumesht...
Nga erdhe ti
burim i vetem dhimbjeje
perrua i kthjellet
qe turbullohesh nxitimthi
e kthehesh ne lotet e mi
nga erdhe ti
nga erdhe ti...

Ti hesht
Une do ta ndjek kete mbremje
me hapat e tua
do ti flas embel
me fjalet e tua
ndoshta do kuptoj
deri ne c'mase te dua
e do kuptosh
ndoshta
sa me do ti mua!!

- poezi nga Fatbardha Xhani


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018