A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatime Sokoli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  84
(1948-1987)  
  • Vendlindja:
  • Dragobi 
BIOGRAFIA: Fatime Sokoli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Këngëtarja e mirënjohur në Shqipëri, veçmas në Kosovë, Fatime Sokoli, lindi në fshatin Dragobi të Tropojës, më 18 qershor të vitit 1948. Ajo lindi në Termopilen e Bajram Currit, atje ku heroizmi shqiptar kishte shënuar faqe të ndritshme të qëndresës shekullore kundër pushtuesve. Pushka dhe kënga ishin fort të lidhura njëra me tjetrën dhe nuk bënin dot njëra pa tjetrën. Pushka printe, hapte shtigje, kënga përcillte trimërinë nga brezi në brez, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ema Qazimi

Rovena Dilo

Myfarete Laze

Lindita Theodhori

Ermira Babaliu

Gerta Heta

Nertila Koka

Zeliha Sina

Fatma Zyberi

Alida Hisku


Tags: Fatime Sokoli

Krijo Një Kartolinë