A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Bajra

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  35
BIOGRAFIA: Fatmir Bajra është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Fatmir Bajra, është një emër i ri në muzikën rapsodike shqiptare, i cili është afirmuar po kështu pas luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke i kënduar trimave e trimëreshave, që dhanë gjakun e tyre të pastër për liri, pa e anashkaluar traditën e begatshme muzikore të Drenicës dhe muzikës rapsodike shqiptare, në përgjithësi. Fatmir Bajra ka sjellë në muzikën rapsodike shqiptare elementin unifikues duke tejkaluar shumë lehtë krahinarizmin, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Qamili I Vogel

Mhill Krasniqi

Nebi Halili

Agim Baftjari

Dervish Dervishi

Isa Veliu

Mhill Çuni

Rifat Draga

Rrahman Pagarusha

Ismet Demaj


Tags: Fatmir Bajra

Krijo Një Kartolinë