A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Çitaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Podujevé 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Fatmir Çitaku është një shkrimtar. Jetoj e veproj ne Prishtine. Me shkrime merrem qe nga viti '74 e tutje. Prozen e poezine e pare e kam botuar ne Rreze Llapi (Proza me titullin "Bie Debora" dhe poezine "Axha Lah Doli Per Xhah") dhe disa poezi dhe vjersha qe ishin te dedikuara per Shkollen dhe ecurit e asaj Kohe. Ne veqanti meemi me shkrimet Proz dhe Poezi, xhithenji duke paraqit xhendjen e Kombit dhe ecurin e saj me vite e dekada. Shpresojm se dot jemi Korekt dhe dot mundohemi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Astrit Gjocaj

Xheladin Hamza

Martin P Lleshi

Bujar Meholli

Leonard Shala

Abdyl Kadolli

Shkelqim Zeka

Endrit Mehmeti

Gentinikqi

Rinor Murati


Tags: Fatmir Çitaku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018