A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Terziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  24
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
BIOGRAFIA: Fatmir Terziu është një shkrimtar i njohur. Fatmir Terziu është një shkrimtar shqiptar. Pas mbarimit të shkollës së mesme të përgjithshme "Dhaskal Todhri", studioi për gjuhë dhe letërsi shqipe. Ka punuar mësues dhe më vonë drejtor shkolle në disa shkolla të Shqipërisë. Ka publikuar shkrime në gjithë shtypin shqiptar dhe ka qenë gazetar i gazetës "RD", kryeredaktor i gazetës së pavarur "Fjala e Lirë" dhe Drejtor i Televizionit "Dardan". Në vazhdim të edukimit të tij të mëtejshëm ka st...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

» Dërgo Një Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Mihal Gjergji

Ardi Omeri

Odise Gremo

Viktor Canosinaj

Ferdinand Laholli

Brahim Avdyli

Xhenc Bezhi

Sahit Shala

Liri Loshi

Mehmet Bislimi


Tags: Fatmir Terziu

Krijo Një Kartolinë