A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmira Breçani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  170
  • Vendlindja:
  • Markaj (Tropoje) 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Fatmira Breçani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Eshte mbese Puke nga ana e nenes dhe bije Tropoje nga ana e babait. Kendon qe nga vitet e '70 dhe qe aterere jo vetem ka lancuar por edhe ka edituar shume kenge qe konsiderohen pasuri culturore e vendit. Fatmira eshte shquar gjithmone per zerin e saj te vecante dhe e ka ngritur ne nje nivel tjeter pritshmerite per kengen patriotike dhe popullore. Si nxenese e Fatime Sokolit, thuhet qe ajo e ka trashegim kengen Tropojane nga mesuesja e saj, ish-ke...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Lulja E Bjeshkës

Moj E Mira Vetullholle

Kërcimtarja

E Vogla E Nanes

Dasme E Madhe


» Dërgo Një Këngë »

Xinxilushe
E Vogla E Nanes
Mindili I Bardhe
Dashuri E Permallim
Hajde Ne Bahçe
Vllaun Sot Martojme
Kur Me Rri Karshi
Hajt Bre Nane Mi Qite Ment
Për Vendin Tim Më Djeg Mall
Mos Ma Shaj Barbar Lahuten


Artistë Të Ngjashëm:

Liri Rasha

Alida Hisku

Violeta Zefi

Mimoza Ahmeti

Mimoza Mustafa

Eneda Tarifa

Gerta Heta

Monika Salihu

Blerta Pepa

Fitnete Tuda


Tags: Fatmire Breçani, Fatmire Breqani, Fatmira Breçani, Fatmire Brecani,, Fatmira Brecani

Fatmira Breçani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018