A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Fatmira Breçani - Për Vendin Tim Më Djeg Mall


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  14

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/04/2013

2013-04-02T14:37:33

Këngë e albumit:

"Kërcimtarja"


Jam mërzit, mbush me halle
Nuk kam lot as për të qare
Unë i mjeri shumë durova
Ne dhe të huj azil kërkova

O kthehu prapë o vëlla i motrës
O se po t'pres te pragu i votrës

Ah kam shpresë n'atë ditë me ardhe
Në tokë time për me u çmalle
Nga vendlindja miq kur të vini
Një grusht dhe në mërgim të ma bini
Në mërgim të ma bini

Në varfëni më rriti, nënë e mjera
Në pleqni afër s'ju gjeta
Unë i vetëm rri mendoj
Për vëndlindjen veç lotoj

O kthehu prapë o vëlla i motrës
O se po t'pres te pragu i votrës

Ah kam shpresë n'atë ditë me ardhe
Në tokë time për me u çmalle
Nga vendlindja miq kur të vini
Një grusht dhe në mërgim të ma bini
Në mërgim të ma bini


Më Shumë...