A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Fatmire Breçani - Moj E Mira Vetull Holle


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/04/2013

2013-04-13T13:50:22

Këngë e albumit:

"Moj E Mira Vetullholle"


I: - Ku po m’shkon me drapën n’dorë
Moj e mira vetullhollë? :I
- Shkoj me korrë unë more djalë
Gruri hapet val-e e valë.
Nëpër kolza gruri i ri
Po shkëlqen sot si flori.
- Ndalu pak ti them dy fjalë
Moj e mira faqe all!
- Fjal’t e tua more djalë
Mi tha mua zogu i bardhë.
Në pranverë kur molla çelë
Këndon zogu mbi një degë.
- Çikë tropoje bardhë si bora
Hije t’ka drapni te dora.
Po punojmë bashkë të dy
Nji ylber na ndritë në sy.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018