A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  44
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 96 Vjeç
BIOGRAFIA: Fatos Arapi është një shkrimtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Fatos Arapi lindi në qytetin e Vlorës(1923). Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës dhe të Ekonomisë. Ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për poezi. Vepra e Fatos Arapit është e pasur në llojet e zhanret e ndryshme që ai lëvroi. Përveç poezisë ku ai qëndron në rreshta...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Arben Duka

Pashko Vasa

Bardhyl Londo

Odhise K. Grillo

Andon Z. Çajupi

Petro Marko

Faik Konica

Asdreni

Mitrush Kuteli

Xhevahir Spahiu


Tags: Fatos Arapi

Krijo Një Kartolinë