A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Feride Kurti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Feride Kurti është një këngëtare e njohur. Ajo erdhi në tribunën e këngës, kur për këngën kishim shumë uri. Ishte vajza e parë matjane, që merrte atë guxim. Kishte ambicien, që në tempullin e këngës të barazohej me burrat, për të dëshmuar bukurinë dhe fuqinë e zërit të femrës, që njëherësh përfaqëson nënën, motrën, gruan, shqiptaren. Shpërtheu shpirti i saj, zëri që gjer atëherë na kishte munguar. Paralajmëronte ai zë mbërritjen e këngëtares që do ta bënte më të njohur Matin në gjithë Shq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ermanda Durmishi

Valbona Zhuleku

Juli Ndoci

Himena Ymeri

Ajkuna Anxhaku

Siciliana Mazi

Habibe Ostreni (Bibe)

Persa

Majlinda Dada

Enkelejda Qesku


Tags: Feride Kurti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018