A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fisnikët

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Fisnikët është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Fisnike ne jeten e perditshme, fisnike ne familje, FISNIKE ne art. Ky eshte grupi i njohur pop-rock, i cili rriti dhe edukoi me muziken e tij per dekada me radhe gjenerata te ndryshme te rinjsh. Te vleresuar nder vite me cmime, grupi kosovar hyri ne historine e muzikes shqip qe ne vitet ’78, duke krijuar hite, jo vetem ne nje zhaner te pa levruar shume deri asokohe, por edhe me tekstet, te cilat per here te pare tek ne vinin krejt ndryshe; me mes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Agim Gerguri

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Elonida

Gjurmet

403

Grupi Tonic

Humus

Jutbina

Oda

TNT

Djemte E Detit

Ngroba


Tags: Fisniket, Grupi Fisniket, Agim Gerguri

Fisnikët në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018