A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Fisniket - Ujku Plak


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/05/2007

2007-05-20T00:05:01

jam lodh,jam merzit
jam ngop me dallavere
u mbusha politike
vendosa me te braktise
me le te qete qe tjem shume mire
me me sjelle ne gishte e ke pak veshtire
me ler te mar fryme te jetoj i qete
mos qaj para meje dua te jem vete
po mendon se vetem ti ekziston
bukuria jote nuk me pasinon

(refreni)
hajd moj shprirt mos ki merak
se une jam ai ujku plak
mendjen mire ty ta lexova,
te gjitha deshirat ti plotesova

E moj budallice,sa je e llastruar
tu ka rritur mendja syte tu kane verbuar
ndez dhe nje cigare zbrit ngadale ne toke
kur te mbetesh vetem mshoj murit me koke
gjere dhe gjate e ke mbare kosoven,
ku me gjete mua te ma besh gropen
thashethemet e tua me kane ardh te huna
dhe dashurise sone une kapak i vuna

refreni (2 here)


Ky tekst u dërgua nga  milotiAkordet

VERSE 1:
Am E
jam lodh jam mërzit, jam ngop me dallavere
Am E
u mbusha politik, vendosa me braktis
F Am
më ler të qetë të kem shumë më mirë
F E
me më sjell në gisht e ke pak vështirë

Am E
më lejo të marr frym, të jetoj i qetë
Am E
mos qaj para meje, dua të jem vetë
F Am
po mendon se vetëm ti ekziston
F E
bukurija jote nuk më fasinon

ref:
Dm Am
hajt moj shpirt mos ki merak
Dm Am
se un jam ai ujku plak
Dm C
mendjen mirë ty ta lexova
Dm (C) (E)Am
të gjitha dëshirat ti plotsova

Verse 2:
e moj budacillë, sa je lasdruar
tu ka rritur mendja, sytë tu kan verbuar

ndeze një cigare zbrit kadalë në tokë
kur të mbetesh vetëm, mshoj murit me kokë

gjërë edhe gjatë, e ke mbar Kosovën
ku më gjete mua, të ma bësh gropën

thash e thënet tua më kan ardh te huna
dhe dashurisë sonë unë kapak i vura

ref: x2


Më Shumë...