A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Fisniket - Mos Me Nguc


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/05/2009

2009-05-06T11:38:21

Këngë e albumit:

"Bakllava"

Këngë e albumit:

"Dy Minuta"


se di ka erdhe,nga fluturove,
dhe para syve mu vizatove,
si erë e flladshme ne kete pranverë.
aromë e këndshme më mbushe me erë.

buzëqeshja jote më paralizoj,
më the diqka e s'munda te degjoj,
koha u ndal asgje nuk levizte,
embel tinglloje kur diqka me flisje.

te lutem me degjo,
mos me nguc mos provoko,
mos me shtyj te bej mekat,
sepse do t'me marsh inat,

te lutem me degjo
mos me josh mos mu afro,
po ta them sa nuk eshte von,
pra degjom.

oj karamele,o mori bonbon,
kisha pi uje nga dora jote,
po eshte pak vone,
edhe s'eshte lehte,
se më si kam tetembedhjet.

pse lun me mua pse po rrezikon,
jam ujke i moqem apo me degjon,
mos e lyp sherrin se do te pendohesh,
mos oj melaqe se do te lendohesh,

te lutem me degjo,
mos me nguc mos provoko,
mos me shtyj te bëj mekat,
sepse do t'me marsh inat,

te lutem me degjo
mos me josh mos mu afro,
po ta them sa nuk është von,
pra degjom.


Ky tekst u dërgua nga SaraAkordet

A mol
Se di ka erdhe,nga fluturove,
dhe para syve mu vizatove,

G dur
si erë e flladshme ne kete pranverë.
aromë e këndshme më mbushe me erë.

Amol
Buzëqeshja jote më paralizoj,
më the diqka e s'munda te degjoj,

G dur
koha u ndal asgje nuk levizte,
embel tinglloje kur diqka me flisje.

C dur G dur
Te lutem me degjo,
D mol A mol
mos me nguc mos provoko,

C dur G dur
mos me shtyj te bej mekat,
D mol A mol
sepse do t'me marsh inat,

Pjesa dyt e njejt me kto akorde si e para

Te lutem me degjo
mos me josh mos mu afro,
po ta them sa nuk eshte von,
pra degjom.

Oj karamele,o mori bonbone,
kisha pi uje nga dora jote,
po eshte pak vone,
edhe s'eshte lehte,
t’zemres i kam nja tetembedhjet.

pse lun me mua pse po rrezikon,
jam ujk i moqem apo me degjon,
mos e lyp sherrin se do te pendohesh,
mos qaj melaqe se do te lendohesh,

te lutem me degjo,
mos me nguc mos provoko,
mos me shtyj te bëj mekat,
sepse do t'me marsh inat,

te lutem me degjo
mos me josh mos mu afro,
po ta them sa nuk është von,
pra degjom.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018