A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Fisniket - Nje Mesazh


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/08/2009

2009-08-07T10:23:46

Këngë e albumit:

"Bakllava"

Këngë e albumit:

"Dy Minuta"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Mesazh" kënduar nga Fisniket.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fisniket i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lamm-G. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Shpejt po ikinvitet,ti se ndryshove bindjen
qka uitet rritet,pra pse pe ujit dhimbjen
e di qe ke gabim, n'at mesazh qka pata shkru
po ti harroje gabimin,jo gabimisht mem harru mu

Shpirtin tem vishe,se veq tye t'bjen tamon
na e bajna t'njejtin numer,tjeter kujna nuk i bon
po du me dal ka parku,veni i takimev tona
kur t'putha ti u skuqe, e un m'fal ta bona

po qe tash po vujna,s'menojna zgjidhje tjeter
zgjidhja jon e vetme osht,m'ju kthy dashnis t'vjeter
pra hajde mos um le vet, se as un kurr vet nuk t'lo
fjalt qe mi thot zemra,un ti transmetoj me zo

pa ty kurgju so mir,qdo dit nervoz po bona
kur t'sho anderr ty,happy prej gjumit oqna
boll me iluzione,se live po du met pa
me ta kthy buzqeshjen, e met perqaf me dy krahh

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Lutjet e mia per ty e pash qe spaten vler
ishe lulja e gabume,qe gabim i mora er
Tash du me marr ni qant,e me ik dika ka s'vrena
kush do qe ty t'pyt per mu,tregoju qe ma nuk kthehna

Ni Mesazh i gabuar,jeten ton pse e ndryshoj.
shum t'luta me ma fal,sa edhe lutja sod pushoj
Mos me kerko askund me,se askund me s'do t'me gjen
kjo zemer ty t'deshti shum,e ti kaq shum pe urren.

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetojMë Shumë...