A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Fisniket - A Të Kujtohet?


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/07/2008

2008-07-27T10:25:39

Më kujtohen syt’ e tu,
Kur shikonin, duke pyetur,
Hej, a më dashuron?

Klasa jonë, ishte e vjetër,
Ku sëbashku, ne mësonim,
Hej, a të kujtohet?
Ah moj hyjnesh,
Më thuaj pse shkove?
Dhe më harrove.

Princesha dhe rrugaçi,
Kështu na thirrnin,
Ne në shkollë,
Hej, a të kujtohet?

Se ti mësoje,
E un’ nuk mësoja,
Kur më shikoje,
Sa shum’ të doja.
Hej, kur më kujtohet,
Ah moj hyjnesh’,
Më thuaj pse shkove?
Dhe më harrove.

Princesha dhe rrugaçi,
Kështu na thirrnin,
Ne në shkollë…


Ky tekst u dërgua nga Doruntina   LRamadani
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018