A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fitnete Tuda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Strugë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Fitnete Tuda është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Fitnete Tuda është një këngëtare dhe gazetare e mirënjohur shqiptare nga Struga. Fitnete Tuda e kaloi fëmijërinë në Kosovë, ku mbaroi dhe shkollën fillore dhe të mesme. Në moshën 20 vjeçe për arsye objektive së bashku me familjen u kthye në Strugë. Për një kohë të gjatë ka punuar si gazetare dhe njëherit edhe e ka udhëhequr së bashku me të vëllain Televizionin Privat në Strugë "Art Kanal". Gjithashtu për disa vite me radhë ka qenë edhe drejtoresh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Besa Rika

Agnesa Nuredini

Lejla Xhaferi

Arjeta Zhuta

Lumnije Ramadani

Violeta Turkeshi

Mia Morina

Sherife Sherifi

Elita Reçi

Azra


Tags: Fitnete Tuda

Fitnete Tuda në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018