A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Flame & Latuà - Ajo


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/04/2016

2016-04-29T17:16:16

Më Shumë Nga

LatuàKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ajo" kënduar nga Flame & Latuà.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Flame & Latuà i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mc Blero - Ajo

Nje goce buzeqeshi ne rruge kur e pash
namin e mir iu afrova i thash
kam qejf te dalim nje xhiro bashk
erdhi me afer me tha me avash
fliste me avash me mban ne tension
e veshur nice edhe me arom
ca te pelqen ca te shijon
te vdes lali per ty mi corazon
ka stil edhe skapet
ka emer por nuk hapet
kshu muhabet edhe mbyllet
mesoi qe te sillet
mesoi edhe stilet
nuk harron dhuratat
te merzit me zilet
tani fillon programi pa program
un se di se ku je ti se di se ku jam
tani fillon programi pa program
edhe pse jemi larg mos harro te kam xhan

Nuk i shikoj dot te tjerat me verbon imazhi i saj
mezi pres te jet e imja dhe ne krah u do ta mbaj
Nga menyrat si me sheh un jam i bindur qe me do
eshte e kote qe ta kerkoj
nuk do ket tjeter si ajooo

jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho
jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho (x2)

Apo don ne kembe apo don me makina
apo te kercesh per ate qe pijne
te gjitha ti jap por e kam nje cmim
un edhe ti vetem me grupin tim
vetem sot qe gabime ska
mos te duket sikur te humbas
do te thote qe jam nga mbrapa
vetem thuam ca edhe masen sa
ti ma ben naten magjike
pas nates qendorove nuk ike
do te doja te kisha per vite
per vargje per stile
te kem kur ben zile?
dhe ne qofte se te pelqen shoqeria
dhe ne qofte se do bukur te kalosh
merri me vete shoqet e mira
kalo ne studio dhe sdo ikesh bosh

Nuk i shikoj dot te tjerat me verbon imazhi i saj
mezi pres te jet e imja dhe ne krah u do ta mbaj
Nga menyrat si me sheh un jam i bindur qe me do
eshte e kote qe ta kerkoj
nuk do ket tjeter si ajooo

jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho
jo jo jo jo jo nuk ka si ajo
jo jo jo jo me ndie mos me ndrysho (x2)

Ardit Çuni - Ajo

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon

[Arditi:]
Nuk jam ni
nuk jam ni najher like that
syt e saj po m'kallin sa her m'sheh
(se ajo) m'ka fiksu, m'ka fiksu
shum keq mu ajo
Ndoshta ajo nuk e din
se per vete m'ka bo

[Eranda:]
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
un t'ndiej, t'ndiej per ty
Le t'jet gabaim le t'jet gabim
I besoj instiktit tim

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
tjert po m'thon se ajo m'don
ajo m'don, ajo m'don

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
tjert po thon se ai m'don
ai m'don, ai m'don

[Eranda:]
S'kam besu asnjeher se shikimi i par
mundet me ta marr zemren
me ta marr
Thell ne syt e tij shikoj dashuri
si ne shpirtin tim njesoj dhe ai

[Bashke:]
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
un t'ndiej t'ndiej per ty
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
i besoj instiktit tim

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
po ma bon tjert m'thon
se ai m'don
ai m'don, ai m'don

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
Tjert m thon se ajo m'don
ajo m'don ajo m'don

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
Tjert m thon se ajo m'don
ajo m'don ajo m'don

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
po ma bon tjert m'thon
se ai m'don
ai m'don, ai m'don

Xum Allushi - Ajo

me njeren dor mban buzkuqin
me tjetren e mban lapsin
ajo bohet gati per me dal
shum te rend e ka makjazhin
adrenalinen me provu se ka qef ferrarin
hic se pyti mamin e shperfill edhe babin
lejen e ka nxhep vet sonte tshkoj te pubi
se i pelqen bardhi der sa drita tzbardhi
nuk sheh pertej nga gardhi gjith gjonat i ka gati
sa e la ferrari hapi dyert maserati
ska renci a je i shkurt apo je i gjat
ska renci aje shnosht apo je i thati
vetem xhepat ti kesh plot mos ti
mbaroj kurr afati se ta ben bye bye
kush e din sa je i sati
cdo dit qe kalon ti vetem veten po genjen
e verteta shum te dhemb
se knaqesine vetem te materialet
nuk e gjen
shum gjera pas dore tjera i len
koha iken shpejt nje jet e dyt me nuk na vjen
me degjo mir ca po them
lumturia esht dicka qe me lek nuk e blen
dicka qe mas shumti vlen
rrobat shum firmato i don
dolce lui vuitton
edhe per shkollen smendon
operiacionet i bon
pushimet ne dubai i don
tipin e fundit iphone
se kush sponsorison kurr ne insta se poston
shume like ajo merr se per like ajo jeton
edhe nese audienca e saj po bjen me foto provokon
plastik e silion e mbushi veten
Pa prespektiv per jeten ajo sheh vec kuleten
dhe vjen 1 dit ne shtepi e perplas deren
mbyllet brenda ne dhome duke dhe qar
e zhgenjyer me veten
me kembe e shkeli sedren
ate e ndrrun me tjetren
per pak fame dhe pak lek ajo e humbi jeten

cdo dit qe kalon ti vetem veten po genjen
e verteta shum te dhemb
se knaqesine vetem te materialet
nuk e gjen
shum gjera pas dore tjera i len
koha iken shpejt nje jet e dyt jo me nuk na vjen
me degjo mir ca po them
lumturia esht dicka qe me lek nuk e blen
dicka qe mas shumti vlen
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018