A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Florent Nushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Florent Nushi është një këngëtar i njohur. Florent Nushi u lind në qytetin e Gjakovës ku kreu dhe shkollën fillore dhe të mesme. Si fëmijë ai shfaqi talent për muzikën dhe mori pjesë në shumë ngjarje kulturore që organizoheshin nga shkolla. Dalja e parë publike e tij ishte në vitin 1984 në festivalin e quajtur “Revyja e muzikë", ku zuri vendin e pare, e keshtu tri vjet me radhe u shperbly me vendin e pare. Pjesmarrja e tije vazhdoi me Zambakun e Prizrenit ku kendoje kenge nga kompozitore ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Dardan Shkreli

Miftar Meta

Ganimete Asllani

Niman Mushkolaj

Leka

Agim Gerguri

Shkumbin Kryeziu

Alush Hamiti

Xhevair Akulli

Thoma Mahilaj


Tags: Florent Nushi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018