A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori Mumajesi

Dashuria ➡ Liebe

 Shqip ➡  Gjermanisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Dashuria

E ndryshove jetën time dhe vazhdove ti
Unë jetoja një gënjeshtër, e jetoja si një mrekulli
Ah, dy pika dashuri, kur i jepje ti
Ah, unë kisha gjithçka, kur të kisha ty pranë

Sa e vdekshme duket jeta, kur s'ke dashuri
Je sëmurë dhe ndihesh vetëm, por nuk ke njeri
Sytë të shohin vetëm muret, errësirë pa dritë
Unë jetoj një gjysëm jete, tjetrën e ke ti

Në pasqyrë shikojë veten dhe shikojë tjetër njeri
Koha ikën, mbetem vetëm
Mbetëm vetëm, pa asnjë motiv
Ah, dy pika dashuri, kur i jepje ti
Ah, unë kisha gjithçka, kur të kisha ty pranë

Sa e vlefshme duket jeta, kur s'ke dashuri
Je sëmurë dhe ndihesh vetëm, por nuk ke njeri
Sytë të shohin vetëm muret, errësirë pa dritë
Unë jetoj një gjysëm jete, tjetrën e ke ti


Liebe

Mein Leben hast du verändert und deins weiter gelebt.
Ich lebte eine Lüge, ich lebte es wie ein Wunder.
Ah, zwei Tropfen Liebe, die du mir gabst
Ah, ich hatte alles, als ich dich bei mir hatte.

Wie leblos sich das Leben anfühlt, wenn du keine Liebe hast.
Du bist krank und fühlst dich allein, doch hast niemanden.
Deine Augen sehen Wände, Dunkelheit ohne Licht.
Ich lebe eine Hälfte meines Lebens, die andere Hälfte hast du.

Im Spiegel sehe ich mich an und sehe einen ganz anderen Menschen.
Die Zeit vergeht, bleibe alleine.
Bleibe alleine, ohne ein Ziel.
Ah, zwei Tropfen Liebe, die du mir gabst.
Ah, ich hatte alles, als ich dich bei mir hatte.

Wie leblos sich das Leben anfühlt, wenn du keine Liebe hast.
Du bist krank und fühlst dich allein, doch hast niemanden.
Deine Augen sehen Wände, Dunkelheit ohne Licht.
Ich lebe eine Hälfte meines Lebens, die andere Hälfte hast du.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018